Yer    : İnşaat Fakültesi Konferans Salonu

Tarih : 14/21 Mart 2013

Seminer Hakkında;

Globalleşen ve teknolojideki gelişmeler sayesinde tüm imkanları daha önce hiç olmadığı kadar kullanıma açık olan dünyada, gerek bu imkanların optimum seviyede kullanımı, gerekse ülkesel bazda kalkınmayı sağlamanın en temel yolu yeni iş kolları oluşturmaktır. Yeni iş kolları oluşturmada ise en büyük sorumluluk yenilikçi iş fikirlerine sahip ve alanlarında öncü olacak girişimcilere düşmektedir.

Girişimcilik ve Yenilik Semineri bu amaçla, öğrencilerin farkındalığını artırmayı, böylece içinde bulundukları ve/veya önlerine çıkan fırsatları hızlı ve başarılı şekilde değerlendirmelerini sağlayacak altyapıyı oluşturmalarını ya da geliştirmelerini hedefler. Girişimciliğin yalnızca ortaya yeni bir icat çıkarmak yahut oldukça yüksek bütçelere ulaşan yeni bir şirket kurmak olmadığı; pazarlanabilir, ekonomik değer yaratacak her “iyi ve yenilikçi” fikrin, “iyi ve yenilikçi” ürün ya da hizmete dönüşme sürecini azim ve başarıyla tamamlamak olduğu anlayışını tüm girişimci adaylarına benimsetmeye çalışır.

Seminer İçeriği

Etkinlik üç oturumdan oluşmaktadır. Sektör Yöneticisi, Genç Sektör Girişimcisi ve Motivasyon Konuşmacısı katılımları ve tecrübe paylaşımları ile gerçekleştirilecektir. Konuşmacı adayları aşağıda verilmiştir.

Konuşmacılar ;

1.    Oturum: Sektör Yöneticisi

            Halit Dumankaya – Dumankaya Holding Yönetim Kurulu Başkanı

                      Moderatör – YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi

2.    Oturum: Genç Sektör Girişimcisi

             Ömür Yıldız – Aycan Fenercioğlu (2009, YTÜ İnşaat Müh.)

             ANTRAS Yapı    

    Moderatör –  YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi  

3.    Oturum: Motivasyon Konuşmacısı

Ömer Ekinci    >>  http://www.omerekinci.com

Ömer Ekinci, 2009 yılında İTO – Müsiad işbirliğiyle yapılan Uluslararası Girişimcilik Kongresi’nde 2009 Yılın Genç Girişimcisi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Genç Girişimciler Topluluğu’nun düzenlediği Girişimcilik Zirvesi’nde de 2010 Yılın Girişimcisi ödülü alarak 2 yıl üstüste aynı gururu yaşamıştır. Kurduğu Gelistrend.com, 2009 yılında “Yılın En İyi İş Blogu”seçildi.

Kaynak: www.inm.yildiz.edu.tr