Abdullah YÜCELKimdir?

Abdullah YÜCEL. 22 Aralık İstanbul doğumluyum. Doğma büyüme İstanbullu olmama rağmen aslen  nüfusa kayıtlı olduğum yer Kastamonu'dur.

İlk ve ortaokulu tamamladıktan sonra lise hayatımın başlaması ile birlikte inşaat sektörünede ilk adımımı atmış oldum. İSOV Yapı Meslek Lisesi'nde başladığım okuluma gerek atelye dersimin iyi olması gerekse çizime olan yatkınlığım nedeniyle İnşaat Teknik Lisesine geçişim sağlandı. Liseden mezun olduktan sonra öğrenim hayatıma ara vermeden sınavsız geçiş ile YTÜ MYO İnşaat Teknikerliği programına kayıdımı yaptırdım. Lisede aldığım sağlam eğitim neticesinde önlisasta hiç zorlanmadan 3.49 ortalama ile bölüm 2.si olarak mezun oldum. 

Mezun olduğum yıl DGS'yi (dikey geçiş sınavı) kazanamadım. Bir sonraki sınava kadar hem Tektaş Mühendislik ve Müşavirlik Ofisi'nde tam zamanlı tekniker olarak çalıştım, hem uzun süredir yaptığım savunma sporuna ara vermeden devam ettim hem de özel bir kursa yazılarak sınava hazırlandım. Bu yoğun çalışma temposunun ve gayretin mükafatı olarak YTÜ İnşaat Mühendisliği progmramını kazandım. O zamanlar önlisansın üzerine 2 yıl daha okuyarak mezun olma hayalleri kurarken; önlisansta verdiğim 101 kredinin sadece 19 kredisi sayılınca koskoca 2 yılımın boşa gittiğini öğrettiler..

Öğrencilik hayatım daha ilkokuldan başlayarak sürekli sınıf başkanlığı, bölüm temsilciliği, fakülte temsilciliği, ulusal öğrenci konseyi üyeliği ve daha sayamadığım birçok görevde yöneticilik ve liderlik deneyimleriyle geçti. 2009'da YTÜ Kişisel Gelişim ve Girişimcilik Kulübü'nün kurucu başkanlığını yürüttüm. 2. yılında ise arkadaşlarımın isteği üzerine denetim kurulu başkanlığında bulundum. Aynı dönemde 2011 sonuna kadar genç-İMO İstanbul'da bir fiil aktif görevde bulunarak her türlü kademede birçok projede yer aldım. Birçok şey öğredim. En önemli kazanımımda kendimi tanımak oldu. Eee bu kadar aktifliğin sonucuda tahmin edeceğiniz üzere okulumun uzamasına neden oldu. 

Yaklaşık bir yıl kadar TEKTAŞ Kentsel Dönüşüm ofisinde Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı yaptıktan sonra Haziran 2013'de 3 arkadaş ortak olarak kurduğumuz EMARCH Harita İnşaat Taah. San. ve Tic. Ltd. Şti. de kendi işimde çalışmaya başladım. Burada birlikte geçirdiğimiz 6 aylık süre zarfı sonunda iyi bir tecrübe edinip "İş ve arkadaşlığın ayrı kavramlar” olduğunu anlayıp yollarımızı ayırma kararı aldık. Sonrasında yurtdışına çıkarak teknik ofis mühendisi olarak çalışmaya başladım.

Uzun lafın kısası: Abdullah YÜCEL=Girişimci ruhlu, yeniliklere açık ve 10.000 kişiye istihdam sağlama hayaliyle yaşayan bir adam. Dilerim ve umarım bloğumda paylaştıklarım size faydalı olur/olmuştur.

Hoşçakalın..

 

Detaylı özgeçmişime ulaşmak için TIKLAYINIZ

Beni aşağıdaki sosyal paylaşım sitelerinden takip edebilirsiniz.

facebook

twitter

linkedin

pinterest