Staj defteriHayatta bir iş yaparken hep "nasıl daha iyisini yapabilirim, nasıl daha faydalı/örnek olabilirim" in peşinden koşmuşumdur. Yine bu düşünce ile bir gün oturup staj defterimi hazırlarken her gün yazacaklarımı 4 ayrı başlık altında toplamaya karar verdim.

Bunlar;

  • Yapılan işler
  • Sorumluluk
  • Gözlem
  • Ders       bu başlıkların ne anlama geldiği staj defterinin "yaprak no:1" de yer almaktadır. 

Dilerim ve umarım mezun olmadan staj yapmanın önemini kavrar ve gerçek bir staj yaparak hem mesleğinizin inceliklerini öğrenir hem de bağlantılarınızı oluşturur/güçlendirirsiniz. Sizlere gerçekten "örnek" olması dileğiyle…

Staj Bilgileri


Yer: Türkmenistan / Aşgabat

Proje : 108 Konut şantiyesi

Staj süresi : 24 Gün

Şirket : Polimeks İnşaat

Defteri indirmek için aşağıdaki ikona tıklayınız.

pdf   Yapı Stajı Defteri (pdf)  

 

NOT: Staj defteri şifrelidir. Şifre  " gençimoistanbul " tırnaklar HARİÇ..! Dosya Google Drive'da açılırken şifre girilmesine rağmen dosya açılmıyor. Bilgisayarınıza indirdikten sonra şifreyi girerek açabilirsiniz.Staj defterinde ilginç, trajikomik yerlere rastlayabilirsiniz:) Lakin bu stajda ben çok şey öğrendim. Size özellikle elle çizerek detaylandırdığım yerleri okumanızı tavsiye ederim. Çünkü asıl önemli detaylar oralarda saklı.  Son birşey; sizde mezun olduktan sonra İşsizler Ordusuna katılmak isteMİYORSANIZ LÜTFEN fason staj yapmayın hatta ve hatta (mümkünse) sigorta girişinizi yaparak stajınızı tamamlayın AMA teslim etmeyin ki sonraki yıl fazladan staj yaparak hem sigortadan tekrar faydalanma imkanı bulmuş olur hem de +1 yeni firma ile daha tanışıp bağlantılarınızı çoğaltmış olursunuz. Bu konu üzerine yazdığım bi makeleyi ilerleyen günlerde paylaşacağım. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim.